При розгляді питання модернізації вишів МОН зважатиме на відсоток студентів, які отримують державну підтримку
Замала кількість здібних студентів впливатиме на майбутнє університету
При розгляді питання обʼєднання університетів Міністерство освіти і науки зважатиме на відсоток студентів у закладі вищої освіти, які отримують державну фінансову підтримку для здобуття вищої освіти.
Про це в інтервʼю ZN.ua сказав заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.
Він зауважив, що найсильніші студенти навчаються державним коштом, і відповідно, отримують бюджетні місця або гранти за широким конкурсом, за результатами НМТ.
Також, за його словами, якщо в закладі вищої освіти менш як третина студентів при вступі отримали державну фінансову підтримку, це означає, що заклад не здатний привабити вступників із хорошими балами, а навпаки, цікавить тих, хто має низький бал.
«Для нас рівень менш як 30% вступників із державною підтримкою – це така червона лінія. Коли в закладі таких талановитих вступників менше, а 70–80% – люди, які мають низькі бали на НМТ, це вже свідчить про проблеми», – зазначає Винницький.
Він підкреслив, що в Україні є чимало і державних, і приватних закладів, які перетнули цю межу.
«В минулому приватні заклади аргументували, що в них мало бюджетників, бо вони самі так вирішили, адже не хотіли зв’язуватися з державною бюрократією й тому відмовлялися від бюджетних місць. Але цього року запрацювала система грантів, за якими студенти з пристойними балами отримували кошти від держави й несли їх куди хотіли. І ось тепер уже остаточно оприявнилося, куди несуть кошти вступники з вищими балами», – наголосив заступник міністра.
Він також зазначив, що часом привабливі для сильних вступників заклади розташовані на прифронтових територіях (наприклад, у Сумах чи Харкові), а менш привабливі – в Києві чи на заході України.
«І коли ми зараз розглядатимемо питання модернізації мережі закладів освіти – кого до кого приєднувати в процесі укрупнення, – то серед інших критеріїв враховуватимемо відсоток контингенту, який отримує державну фінансову підтримку для здобуття вищої освіти. Бо що вищий цей відсоток, то привабливішим є заклад для здібного вступника», – сказав заступник міністра освіти і науки.
Читайте головні новини освіти у Телеграм-каналі Освіта.ua.