НАТО вперше допустило розробників і науковців з України до участі у NATO Innovation Challenge — хакатоні, який спрямований на вирішення спільних для держав-членів Альянсу загроз.
Про це повідомляє Міністерство оборони України, передає Укрінформ.
Захід відбудеться 27 березня у польському місті Бидгощ.
Також до нього можна долучитися онлайн.
Темою хакатону 2025 року є протидія керованим авіабомбам (КАБ).
NATO Innovation Challenge – це хакатон, організований Інноваційним хабом НАТО (Об’єднаним командуванням НАТО з питань трансформації) і державами-членами Альянсу.
Як підкреслили у Міноборони, змагання дає можливість проявити себе науковим об’єднанням, окремим інноваторам чи стартапам і має на меті розширити співпрацю НАТО з представниками галузі.
"Ворожі КАБи — одна з найбільших загроз для українських військових на лінії зіткнення та українських міст. Важливо, що саме ця тема є ключовою для чергового хакатону НАТО. Це доводить, що ми знаходимося в одному безпековому контексті з Альянсом", — підкреслив заступник міністра оборони Валерій Чуркін.
У Міноборони зауважили, що раніше участь у NATO Innovation Challenge могли брати представники виключно держав Альянсу. Цього року до участі допустили представників України.
Заявку для участі можна подати до 13 березня. Вона має відповідати певним критеріям. З критеріями можна ознайомитися на сайті заходу.
Головне – запропоноване рішення має бути актуальне до проблеми, інноваційне та реалістичне, наголосили у Міноборони.
Кожне запропоноване рішення оцінюватимуть згідно з суддівськими критеріями: актуальність до визначеної проблеми, інноваційний підхід, зручність використання, інтеграція та сумісність, портативність, можливість масштабування, надійність, ефективність витрат і ресурсів, безпека та захист даних, оцінка впливу.
Україна давно стикнулася з проблемою протидії ворожим КАБам на фронті, і вона актуальна й зараз, попри деякі винайдені рішення, наголосили у Міноборони.
У міністерстві закликали українських винахідників, інноваторів, науковців і представників оборонно-промислового комплексу до участі в хакатоні НАТО.
Реєструватися слід за посиланням.
Як повідомляв Укрінформ, за даними віцепрем'єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні вже 19 компаній виробляють ракети різних модифікацій, від маленьких для дронів до балістичних та крилатих.