«Україна для кожної дитини»: Паддінгтон приїхав до Полтави, щоб підтримати дітей, які зростають без батьків, і привернути увагу до проблеми виховання поза сімейним оточенням (оновлено)
Сьогодні, 25 січня, на запрошення Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей у Полтаву завітав Паддінгтон – усесвітньо відоме ведмежатко, герой дитячих книжок та фільмів.
Це унікальний персонаж: його власна історія стала яскравим прикладом того, як родина може змінити життя. Колись самотній і розгублений на вокзалі в Лондоні, Паддінгтон знайшов любов і підтримку в прийомній родині Браунів.
І ця історія стала прекрасним нагадуванням усім: найважливіше в житті – це сім’я. І кожна дитина заслуговує на неї, на те, щоб бути в оточенні людей, які даруватимуть їй душевне тепло, дбатимуть про неї.
Щоб допомогти українським дітям знайти такі люблячі родини, стати голосом тих, хто мріє про домівку, затишок і підтримку, Паддінгтон приїхав до нашої країни. Своїм прикладом він засвідчує важливість сім’ї для кожного й закликає долучатися до кампанії «Україна для кожної дитини». Її мета – підтримати дітей, які зростають без батьківської турботи, і привернути увагу громадськості до проблеми виховання маленьких українців поза сімейним оточенням.
Після столиці Полтавщина стала першим місцем, де прийняли доброзичливого ведмежатка. У приміщенні кінотеатру «Wizoria» його радо, щирими усмішками та обіймами зустрічала малеча, яку виховують усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки та батьки-вихователі. Разом вони грали та розважалися, а потім дивилися новий фільм про пригоди Паддінгтона в Перу.
Показ стрічки відбувся в межах національної інформаційної кампанії «Україна для кожної дитини. Це має значення», організованої Міністерством соціальної політики України, Координаційним центром із розвитку сімейного виховання та догляду дітей і ЮНІСЕФ.
Окрім родин, які прийняли на виховання дітей, подію відвідали представники обласної та міської влади, Дитячого фонду ООН. Вони розповіли присутнім про впровадження реформи системи догляду та підтримки маленьких українців, розвиток сімейних форм виховання на Полтавщині й важливість підтримки дітей, які зростають без батьківського піклування.
«Кожна дитина повинна зростати в родинному колі, оточена любов’ю й турботою. Саме про це історія ведмежатка, яке завітало в гості до маленьких жителів регіону, – сказав заступник начальника обласної військової адміністрації Антон Чубенко. – На сьогодні Полтавщина перебуває серед лідерів із залучення дітей до сімейних форм виховання. В області є 36 дитячих будинків сімейного типу, 101 прийомна сім’я, у яких проживає 416 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Опікуни виховують 1411 дітей. Також маємо 680 усиновлених дітей».
«Ми недарма запартнерилися з цим ведмежам. Історія Паддінгтона – це історія про любов, турботу та підтримку, про родинний затишок і відкриті серця. Ми віримо, що кожна дитина в нашій країні, яка зростає без батьків, теж може знайти сім’ю для себе. Одне з основних завдань ЮНІСЕФ – дбати, щоб діти зростали в люблячому й безпечному середовищі. Саме тому ми об’єдналися з Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей і просуваємо важливість теми виховання маленьких українців у родинному колі», – розповіла фахівчиня фонду з питань захисту дітей Ганна Іпатенко.
«Я хочу низько вклонитися кожній мамі, кожному татові, кожному опікуну/опікунці – усім, хто взяв на себе відповідальність у цьому житті зробити дитину щасливою. Усі найкращі історії, найкращі згадки, найбільша любов і підтримка може народитися в родині. Я дуже хочу, щоб ви стали прикладом для всіх інших дорослих, які мають розуміти, що від кожного з них залежить майбутнє щасливої, здорової України. Історії кожної родини унікальні. Дякую, що ділитесь ними, що надихаєте інших», – звернулася до дорослих, які взяли дітей у свої сім’ї секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.
Родиною для дитини можна стати різними способами – через:
● усиновлення;
● опіку/піклування;
● прийомні сім’ї;
● великі прийомні родини (дитячі будинки сімейного типу);
● патронатну сім’ю.
Дізнатися більше про те, як узяти дітей у свою родину, можна на єдиній платформі про усиновлення та сімейні форми виховання – dity.gov.ua.