Сучасний ринок переповнений різноманіттям імпортних та українських виробників корму для домашніх тварин, тож самостійно обрати корм для собаки буває дуже непросто. Найкращим рішенням буде дослухатися до порад ветеринарів — фахівців, які знають все про здорове харчування та фізіологічні особливості ваших улюбленців. Вони передовсім спираються на критерії якості, безпечності та користі.
Класифікація кормів за якістю
Як сухі, так і вологі раціони для собак поділяються на певні класи за якістю продукту:
- економ — бюджетний продукт, який виготовляють з мʼясних і рибних відходів, кісткового борошна, субпродуктів, небажаних для тварин злаків, містить велику кількість штучних барвників, ароматизаторів і консервантів;
- преміум — виготовляється з високоякісних інгредієнтів, має збалансований склад поживних речовин і досить високий вміст натурального мʼяса, може містити натуральні добавки та корисні жирні кислоти Омега-3 та -6;
- суперпреміум — найповноцінніше харчування для собаки з натурального мʼяса (до 50% від усього складу) з додаванням овочів, легкозасвоюване для собак;
- холістик — повністю натуральний корм, де частка мʼяса становить понад 60%, а решту складають свіжі овочі, фрукти, натуральні корисні добавки, не містить консервантів, барвників та ароматизаторів.
Ветеринари радять обирати корм для собак преміум класу і вище, уникаючи найдешевшого корму, який може зашкодити собаці й точно не забезпечить організм вашого улюбленця усіма необхідними для здоровʼя речовинами.
Сухий та вологий корм: думка ветеринарів
Обидва види корму мають свої переваги та недоліки. Сухий корм легко і довго зберігається, що дозволяє купувати великі, більш вигідні пакування. Такий вид корму має великий вибір смаків, і після нього легше мити миску вашого пухнастика. Проте він взагалі не містить вологи, тож якщо ваш собака не питиме велику кількість питної води, виникає ризик ниркових захворювань. Вологий корм запашніший і часто смачніший, він містить у своєму складі до 80% рідини, але має свої недоліки: відкрите пакування швидко псується (зберігати у холодильнику можна не більше як добу), і коштує такий раціон дорожче, ніж сухий.
Фахівці вважають, що найкращим рішенням є чергування вологого та сухого корму. Такий підхід не лише покращує апетит, але й робить прийом їжі більш різноманітним й цікавим для вашого чотирилапого друга. Ці види кормів доповнюють один одного: перший забезпечує необхідну кількість білка та корисних жирів, тоді як другий збагачує раціон клітковиною, що сприяє здоров’ю зубів і очей.
Гармонійне поєднання обох видів корму дозволяє забезпечити собаку усіма необхідними поживними речовинами, вітамінами та мікроелементами. Проте важливо правильно визначити дозування, щоб уникнути перегодовування та пов’язаних з ним проблем, таких як ожиріння. В результаті, забезпечивши своєму улюбленцю збалансоване харчування, ви подбаєте про його здоров’я та активність на довгі роки.