Бездротові навушники Apple AirPods https://avic.com.ua/naushniki-apple б’ють усі рекорди продажу з моменту виходу першого покоління у грудні 2016 року. Але що вище популярність гаджета, то більше вписувалося на нього підробок. Як перевірити оригінальність AirPods і не купити копію, що тільки зовні імітує оригінал? Експерти Avic діляться лайфхаками, які допоможуть зробити правильний вибір.
Як відрізнити оригінальні Airpods від підробки?
Упаковка
Купуючи будь-який товар, ми насамперед маємо справу з упаковкою та її оформленням. Перевірка навушників Apple починається з вивчення коробки. Неоригінальна коробка, як правило, виглядає дешево, неакуратно, зі слідами клею. Якщо її струсити, чути, що аксесуари упаковані недостатньо щільно. Плівка криво спаяна і подекуди не прилягає до коробки. Картон теж не найвищої якості, може «віддавати жовтизною» чи сірим.
У свою чергу коробка від оригінальних AirPods виконана з білого картону, з рівними швами, а всередині нічого не «колотиться». Якість друку надписів та зображень не викликає сумнівів. У компанії Apple використовують спеціальний шрифт San Francisco. Всі букви ідеально чітко надруковані, навіть найдрібніші. Тактильно відчуваються контури зображення, а логотип переливається на світлі.
Вже на цьому етапі можна перевірити Airpods за серійним номером. Він розташований на коробці поряд із штрих-кодом. Потрібно ввести серійний номер Airpods Pro на офіційному сайті виробника – у клонів iPhone номери не пробиваються. Ви бачите повідомлення «Дата покупки не підтверджена» або «Нам не вдається перевірити дату покупки вашого продукту», це означає, що перед вами неоригінальний продукт.
Оригінальна комплектація
Кейс із навушниками в напівпрозорій плівці акуратно укладений у ложемент із пластику, який навпомацки нагадує картон.
Під футляром знаходиться зарядний кабель Lightning у картонній підкладці, на кабелі є невелика етикетка з написом «Designed by Apple In California. Assembled in China».
Під кабелем бачимо конверт із документацією та інструкціями.
Комплект запасних силіконових амбушюрів.
Підробку відразу видасть ложемент для футляра. Він швидше за все нагадуватиме одноразовий пластиковий контейнер для їжі. На кабелі Lightning відсутня наклейка. Комплектація може бути неповною, а інструкція – містити орфографічні помилки.
Перевірка оригінальних AirPods за серійним номером
На сайті Support Apple вказано, де розташований серійний номер Airpods 2 або AirPods Pro:
- на коробці біля штрих-коду;
- на самих навушниках;
- під кришкою зарядного футляра;
- у гарантійному талоні та чеку.
Потрібно уважно перевірити Аірподс за серійним номером – скрізь він має бути однаковим. Крім того, коли відкриваєте кейс, навушники відразу ж сполучаються з вашим Айфоном по Bluetooth, і серійний номер Airpods 2 відображається в меню: Параметри – Bluetooth – Мої Airpods. Потрібно натиснути на значок «і», де буде вказана інформація щодо навушників: назва та номер моделі, серійний номер, версія.
На підроблених копіях AirPods номери можуть не збігатися, не будуть відображатися в налаштуваннях ваших девайсів екосистеми Apple: iPhone, MacBook, Watch, iPad.
Фізичні відмінності: зарядний футляр та навушники
Різні версії AirPods зовні відрізняються одна від одної. Проте є кілька ознак, за якими можна відрізнити підроблені AirPods від оригіналу.
- Просвітіть кришку оригінального футляра ліхтариком, вона має злегка блікувати. У підробленого футляра такої «поведінки» матеріалу немає.
- Оригінальний кейс відкривається і закривається без зусиль та зайвих звуків.
- Уважно вивчіть навушники. На них мають бути літери L і R – лівий, правий. Оригінальні мають яскраво виражену краплеподібну овальну форму.
Перевірка AirPods: підключення до iPhone
Як тільки відкриваєте кришку зарядного футляра, загоряється зелений діод на кейсі, навушники вмикаються і починають по Bluetooth шукати пристрої Apple. кейсу.
У випадку з підробкою підключення займає більше часу. При цьому на екрані айфона з’являється повідомлення: Cannot Verify AirPods.
Як відрізнити оригінальні AirPods від підроблених у роботі
- Bluetooth 5.0 або 5.3 – радіус дії до 40 метрів за відсутності перешкод. Дешеві навушники втрачають зв’язок навіть між собою.
- Час роботи від акумулятора працюють на одному заряді понад 5 годин, репліки – лише кілька годин.
- Функції шумоподавлення та режим прозорості в оригіналі легко активуються через налаштування телефону або тривалим натисканням на «хвостик» навушника. Репліки та копії часто не підтримують ці режими.
- У оригіналу широкий аудіо діапазон, насичені баси, чіткі верхні ноти. Звучання неоригінальних навушників Apple бажає мати кращого.
Звичайно ж, зараз у продажу є дуже якісні копії, але їм все одно дуже далеко до оригінальних AirPods.
І останній лайфхак. Шукайте магазини авторизованих реселерів Apple в Україні. Одним із таких є Avic, магазин електроніки, в асортименті якого представлено всі актуальні моделі «яблучних» навушників.