Як почати водити авто після довгої перерви: практичні поради

Отримання водійського посвідчення — це перший крок у світі автомобільного руху. Але що робити, якщо ви отримали цей документ 5 чи 10 років тому, але так і не почали водити авто одразу після курсів? Ця стаття запропонує вам найкращі варіанти вирішення цієї проблеми.

Зверніться до автошколи для відновлення навичок

У першу чергу варто звернутися до автошколи. Багато шкіл пропонують короткі курси для відновлення водійських навичок. Там ви зможете повторити теоретичну частину, (включно з актуальними правилами дорожнього руху, які могли змінитися за останні роки) та попрактикувати керування автомобілем під керівництвом досвідченого інструктора. Це допоможе подолати страхи та невпевненість. Також індивідуальні уроки водіння допомагають тим, хто вирішив пересісти із «автомату» на «механіку». Проте цей шлях підходить не усім, адже навіть демократична ціна за такий курс може здатися комусь недоступною. Тоді радимо покладатися на свої сили та читати далі.

Ознайомтеся з оновленнями правил дорожнього руху

За роки правила дорожнього руху могли суттєво змінитися. З’явилися нові знаки і дорожня розмітка, змінилися вимоги щодо деяких маневрів. Наприклад, в Україні зросли штрафи за порушення, з’явилися нові обмеження швидкості у містах, а також активно впроваджується система автоматичного контролю швидкості. І навіть якщо ви дуже добре навчалися, то без практики навряд чи досі пам’ятаєте усі нюанси ПДР. Тому правила радимо вчити заново, перегляньте останню редакцію ПДР, а потім пройдіть онлайн-тести. Можна шукати їх у мережі або ж скачати додаток. Головне — зверніть увагу на рік редакції.

Перше самостійне водіння: починайте з малого

Якщо ви тривалий час не керували автомобілем, не варто одразу їхати в години пік у центр міста або обирати складні маршрути. Оберіть тихий район з малою інтенсивністю руху, щоб потренуватися. Пригадуйте базові маневри: старт із місця, повороти, розвороти, паркування. Уникайте нічного водіння на перших етапах, поки не відчуєте впевненість. Також краще зостатися вдома у дощ, ожеледицю чи сильний туман.

Попросіть досвідченого друга проїхатися з вами

Це досить популярний метод відновлення навичок для тих, хто вирішив не звертатися до автошколи. Друга чи родича можна запросити на перші поїздки. Така підтримка зменшить рівень стресу та допоможе швидше адаптуватися. Водночас це буде чудова можливість отримати поради чи підказки.

Підвищуйте впевненість поступово

Водіння — це навичка, яка вдосконалюється через практику. Головне — не поспішати. Із кожним днем ваша впевненість буде зростати, якщо дотримуватися таких правил:

  • щодня проводьте трохи більше часу за кермом;
  • практикуйте різні ситуації: парковка, маневрування в місті, рух у тягучках;
  • зберігайте спокій навіть у складних ситуаціях.

Повернутися за кермо після тривалої перерви — цілком можливо, якщо підходити до цього завдання поступово. Але важливо не лише відновити навички керування, а й отримати базове розуміння будови автомобіля та навчитися виконувати основні процедури для його обслуговування. Наприклад, знати, як самостійно залити рідину для омивача, заправити авто на АЗС, перевірити тиск у шинах і за потреби їх накачати. Досвідчені водії зазвичай уміють заряджати акумулятор та замінити колесо і ці навички точно не будуть зайвими на дорозі, особливо за містом.

Новини України