Посівний календар на грудень 2024 Україна

Грудень — не дуже зайнятий місяць для дачників, але зовсім без роботи вони не залишаться. Адже посаджені на зиму культури, як і раніше, потребують догляду, а в теплиці і на підвіконні можна вирощувати що завгодно. Не забудьте також про захист рослин від морозу.

Посівний календар на грудень 2024 року

Посівний календар на грудень враховує фази Місяця і знаки Зодіаку, в яких перебуває наш супутник. Невдалими для будь-якої роботи на ділянці вважаються дні повного місяця і молодика — у такі періоди рослини негативно реагують на будь-яку взаємодію. У грудні молодик буде 1 і 31 числа, повний місяць — 15 числа.

Найсприятливішими днями для посівів днями грудня будуть 4, 8-10, 17, 23-28 число.

Неврожайні дні — 1-3, 5-6, 11, 14-16, 19, 21, 30-31 число.

Посівний календар на грудень 2024 таблиця

Що і коли садити в грудні — посівний календар вдалих днів

Список того, що посадити на городі в грудні, досить великий. За відсутності сильних морозів можна садити вічнозелені рослин і зелену огорожу у відкритому ґрунті. А список вирощуваних культур у теплиці та вдома обмежується лише вашою фантазією.

Рекомендуємо зайнятися посівами конкретних рослин у такі дні:

  • озимі культури — 4, 7, 10, 17, 22-28 грудня;
  • зелень, прянощі, салати — 5-10, 12-13, 17, 20, 22-26 грудня;
  • саджанці дерев і чагарників — 7-10, 22-28 грудня;
  • квіти — 4, 8-10, 15, 18, 25-29 грудня;
  • овочі в теплиці і на підвіконні — 4, 7, 10, 17, 22-26, 28-29 грудня.

Ці дати найсприятливіші для посіву і пересаджування зазначених культур.

Що робити на городі в грудні — список найважливіших справ

З настанням зими обов’язково накрийте рослини від морозів, якщо вони зимують у відкритому ґрунті. Це особливо важливо для молодих і не стійких до морозу культур. Для захисту від холоду використовують спанбонд, агроволокно або мішковину, а також мульчують ґрунт навколо стебла.

У грудні добре заготовлювати живці для весняного щеплення. Зібрані пагони зберігайте в холодильнику або підвалі.

Заготовте субстрат, у який будете сіяти розсаду наприкінці зими. Якщо обробити ґрунт зараз і відправити на зберігання в сухе місце, то до лютого він буде готовий для посадок. Також не забудьте оглядати і перебирати насіння і цибулини, які зберігаються до весни. Прибирайте ті, на яких з’явилися сліди гнилі.

Якщо у вас є теплиця або багато вільного місця на підвіконні, то нудьгувати в грудні ви не будете. Можна продовжувати вирощування будь-яких рослин і посів розсади.

Головне, що потрібно обов’язково зробити в грудні — це снігозатримання на ділянці. Ця процедура має багато переваг, тож не нехтуйте нею.