Різдво Пресвятої Богородиці 2024

Різдво Пресвятої Богородиці

Різдво Пресвятої Богородиці

Щороку 8 (21) вересня християни відзначають Різдво Пресвятої Богородиці, це свято ще називають Друга Пречиста. Народження Пресвятої Богородиці поклало початок ланцюгу тих подій, які пов’язані зі спасінням світу. Із Біблії відомо про родовід діви Марії. Її мати Анна була із високого роду священиків, а батько Йоаким – із Юдового царського родоводу.

8 вересня віряни Західних і більшості Східних християнських церков святкують Різдво Пресвятої Діви Марії. Зазвичай церква не відзначає земні дні народження святих. Але є винятки, серед яких два великих церковних свята – Різдво Богородиці та Іоанна Хрестителя. Віряни святкують їхнє земне та небесне народження.

У Євангелії мало відомостей про народження Марії. Вперше про неї написав святий Матвій і назвав її Матір’ю Спасителя на початку генеалогії Христа. Дата народження Марії ґрунтується на книзі-апокрифі – Протоєвангелії Якова. З неї відомо, що батьками Марії були набожні євреї Анна та Йоаким.

Точних даних про місце та дату народження немає. Вважається, що народилася свята у будинку батьків, який був побудований на сході Єрусалима.

Відомо, що це свято відноситься до давніх Богородичних свят, про нього згадували святі Іван Золотоустий, Прокл, Епіфан, Августин, Роман Сладкопівець. Одна палестинська історія розповідає, що свята Єлена, мати імператора Костянтина, наказала збудувати в Єрусалимі церкву на честь Народження Пресвятої Богородиці (початок IV сторіччя). У V сторіччі про це свято згадує Служебник папи Геласія.

Відомо також, що народження Марії було дивом, бо батьки Богоматері були безплідними. У юдеїв це вважалося божою карою за гріхи та великим нещастям. Батьки Марії довго благали Бога про дитину й отримали її на схилі літ. Щоб зачати дитину, Йоаким хотів принести у церкві жертву, але першосвященик не захотів її приймати. Тоді майбутній батько пішов у пустелю та став поститися та молитися, а Анна увесь час плакала, аж поки одного разу їй не з’явився янгол та пророкував народження дитини, яку необхідно було назвати Марією. Так і сталося.

Традиції та повір’я на Різдво Пресвятої Богородиці

У народі це свято ще називають Друга Пречиста. Дослідники пов’язують цей день із древнім вшануванням язичницької богині землі, яке традиційно припадало на кінець вересня, коли землероби закінчували збирати врожай

Друга Пречиста вважається жіночим святом.

У цей день вшановуються жінки як продовжувачки роду людського. В дохристиянські часи в цей день бездітні жінки молилися давнім язичницьким божествам Рожаницям для того, щоб завагітніти та народити дитину.

Листівки на Різдво Пресвятої Богородиці

Зі святом Другої Пречистої! Миру й злагоди! Рідзво Пресвятої Богородиці картинка | Вітальна листівка - Листівка на Різдво Пресвятої Богородиці

Зі святом Другої Пречистої! Рідзво Пресвятої Богородиці картинка | Вітальна листівка - Листівка на Різдво Пресвятої Богородиці

Зі святом Другої Пречистої! | Вітальна листівка - Листівка на Різдво Пресвятої Богородиці

З Другою Пречистою! | Вітальна листівка - Листівка на Різдво Пресвятої Богородиці

З Другою Пречистою! | Вітальна листівка - Листівка на Різдво Пресвятої Богородиці

Новини України