При пониженні тротуарів в Луцьку перепадів між дорогою та тротуаром не буде У департаменті ЖКГ Луцької міськради визначать відповідального за пониження тротуарів в місті. Таке доручення 8 квітня на нараді в мерії дав міський голова Луцька. Ігор Поліщук доручив визначити відповідального працівника у департаменті ЖКГ, який має разом із радником Євгеном Сивоплясом означити вулиці, на яких першочергово треба провести роботи з пониження та скільки на це необхідно коштів з міського бюджету.
Згідно з чинними будівельними нормами висота пониження має бути 2,5 см. Однак вона є зависокою і створює проблеми для руху на кріслі колісному. Тому доручив департаменту ЖКГ працювати з підрядниками, аби перепаду між дорогою та тротуаром не було зовсім, щоб було зручніше усім, — написав Поліщук у звіті про проведену оперативну нараду.
Міський голова також повідомив про інші ініціативи свого нового радника. Євген Сивопляс має ідеї щодо покращення доступності у міському ЦНАПі на вулиці Лесі Українки та влаштування кімнати прийому громадян для людей з інвалідністю у приміщенні мерії на Богдана Хмельницького. Поліщук зауважив, що тут вже триває ремонт. Відзначимо, що в отриманій 7 квітня відповіді на запит щодо інклюзивності в Луцьку заступниця міського голови Ірина Чебелюк повідомляла, що окремої статті видатків на виконання робіт із забезпечення інклюзивності інфраструктури в бюджеті Луцької міської територіальної громади на 2025 рік не передбачено. Влаштування пішохідних переходів з пониженням бордюрного каменю проводиться під час виконання робіт з капітального ремонту вулиць, тротуарного покриття, прибудинкових територій, поточного ремонту вулиць та прибудинкових територій.
У 2025 році роботи з влаштування пішохідних переходів з пониженням бордюрного каменю будуть проводитися під час ремонтів на об’єктах вулично-дорожньої мережі. Місця виконання робіт з влаштування пішохідних переходів з пониженням бордюрного каменю визначаються працівниками департаменту житлово-комунального господарства на основі проведених обстежень, звернень громадян, депутатів, установ, підприємств та організацій різних форм власності. Моніторинг інфраструктури на предмет забезпечення інклюзивності проводиться виконавчими органами Луцької міської ради, — відповіла Чебелюк.