Переважна більшість студентів закладів вищої освіти живе в умовах значного або середнього стресу
Переважна більшість українських студентів живе в умовах стресу
Переважна більшість студентів закладів вищої освіти живе в умовах значного або середнього стресу.
Про це свідчать результати опитування, проведеного ініціативою «Ти як?» за підтримки Міністерства освіти і науки.
В опитуванні щодо психоемоційного стану учасників освітнього процесу взяли участь 2295 студентів.
Результати дослідження свідчать про те, що кожен десятий студент (11,9%) живе в умовах значного стресу, ще понад дві третини (67,1%) відчувають середній рівень стресу.
Водночас 21% респондентів повідомили, що їхній рівень стресу є низьким, тобто вони переважно успішно справляються з життєвими викликами.
Схожою є ситуація з тривожністю: приблизно 13% студентів мають високий рівень (ті, кому справді важко впоратися з внутрішньою напругою).
Своєю чергою, у 63% респондентів цей показник середній, а ще 24% респондентів мають низький рівень тривожності.
Також опитування дало змогу сформувати психоемоційний профіль студентів – умовний «зріз» їхнього емоційного стану, здатності справлятися з навантаженням і зберігати ресурсність.
Так, майже половина студентів (47,2%) увійшла до категорії «ресурсних», тобто вони зберігають стійкий позитивний настрій, мають низьку тривожність і достатній внутрішній ресурс, щоб протистояти стресу.
Ще 27% учасників дослідження опинилися у «групі ризику». Вони відчувають втому, але все ще зберігають позитивне ставлення до навчання та мають добрий настрій.
Чверть респондентів (25,8%) потрапили до категорії «виснажених». У них фіксують високі показники тривожності, пригнічення та емоційного виснаження.
«Обом цим групам вже зараз потрібна психосоціальна підтримка та психологічна допомога. І саме заклад освіти має бути простором, де їх можна вчасно отримати», – зазначають автори дослідження.