Пікет за визволення політв’язнів у Білорусі. Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська з портретом свого чоловіка. Архівне фото Нобелівські лауреати просять Трампа допомогти звільнити в’язнів у Білорусі
Група лауреатів Нобелівської премії звернулася до президента США Дональда Трампа та інших світових лідерів із закликом негайно забезпечити звільнення всіх політичних ув’язнених у Білорусі.
Як ідеться у зверненні, наразі в білоруських в’язницях перебуває понад 1400 політичних ув’язнених, серед них – кандидати в президенти, вчителі, лікарі, робітники, а також лауреат Нобелівської премії миру Алесь Бєляцький. Зазначається, що серед ув’язнених є тяжкохворі та люди похилого віку, а умови їхнього тримання можна назвати нелюдськими. Декілька політв’язнів уже загинули за ґратами.
Заклик звільнити ув’язнених та припинити репресії адресований владі Білорусі. До Трампа та лідерів ЄС звернено заклик вжити термінових та рішучих заходів для звільнення в’язнів, а до громадських діячів та всіх «людей совісті» – підтримати кампанію за їх звільнення.
Лист підписали зокрема лауреати Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук та Дмитро Муратов, премії з літератури Світлана Алексієвич та Герта Мюллер, лауреати премій із фізики, хімії, медицини та економіки – всього 30 людей.
Це не перше таке звернення до лідерів країн Заходу та світової спільноти. Зараз воно опубліковане на тлі повідомлень, що адміністрація Трампа веде переговори з владою Білорусі, результатом яких, як пише The New York Times, могло б стати масштабне звільнення політв’язнів в обмін на послаблення санкційного режиму. У лютому Білорусь уперше за довгий час відвідав високопоставлений представник Держдепартаменту. Днями було звільнено трьох політв’язнів, у тому числі журналіста Радыё Свабода Андрія Кузнечика.
Серед ув’язнених у Білорусі є колишній журналіст Радыё Свабода, політв’язень Ігор Карней. За ґратами перебуває також журналіст Радыё Свабода Ігор Лосик.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.