Можливі ускладнення при встановленні елайнерів

Ортопедичне лікування за допомогою сучасних елайнерів набуває все більшої популярності як в Україні, так і по всьому світу. Така популярність легко пояснюється тим, що вони більш естетичні ніж традиційні брекет-системи та мають знімну конструкцію, що дозволяє використовувати капи та доглядати за ними значно простіше, ніж за брекетами.

Вибір методу лікування залежить від багатьох факторів, та перш за все це складність конкретного клінічного випадку і ступінь порушень, які підлягають корекції під час ортодонтичного лікування. І хоча сучасні лікарі все частіше віддають перевагу терапії за допомогою елайнерів, не слід забувати, що як і будь-який медично-лікувальний процес, встановлення елайнерів може супроводжуватись певними ускладненнями.

Серед найпоширеніших з них можна зазначити наступні:

  1. Дискомфорт і біль. Виникають не так часто та не у всіх пацієнтів, частіше в перші дні лікування. Це пояснюється тим, шо на зуби впливає певний тиск, який є необхідним для їх руху. Зазвичай ці відчуття мають тимчасовий характер і проходять за кілька днів після того, як пацієнт почав носити нову пару елайнерів.
  2. Алергічні реакції. Нечаста, але актуальна проблема. Деякі пацієнти мають індивідуальну чутливість до матеріалів, з яких виготовляють капи. Це може визивати запальні явища на слизовій ротової порожнини, набряк або висипи, подразнення ясен чи свербіж. Якщо ви відчуєте подібні симптоми, потрібно негайно припинити лікування, зняти капи та звернутися до вашого лікаря.
  3. Запальні процеси ясен. Неправильний догляд за ротовою порожниною може призвести до бактеріального ураження слизової оболонки рота і, як наслідок, викликати певні запальні процеси, які можуть супроводжуватись болем, дискомфортом, почервонінням або іншими симптомами.
  4. Проблеми з мовленням. Так чи інакше, але капи елайнерів є нічим іншим, як інородним тілом у ротовій порожнині. Саме тому, особливо на початку лікування, пацієнти можуть відчувати певні проблеми з вимовою звуків. Не варто того лякатися, бо цей процес тимчасовий і зазвичай повністю проходить після кількох днів адаптації.
  5. Порушення прикусу. Такі випадки трапляються вкрай рідко і тільки тоді, коли пацієнти ігнорують рекомендації лікаря та регулярно пропускають планові прийоми у стоматолога.
  6. Підвищена чутливість зубів. Під час переміщення зубів часто виникає тимчасова чутливість до холодного або гарячого. Якщо цей стан не проходить, а приносить дискомфорт чи навіть біль, рекомендується негайно звернутися до лікаря та повідомити йому про проблему.

Всіх цих проблем можна уникнути, якщо лікування проходить у форматі плідної співпраці пацієнта з його лікарем.

Як запобігти розвитку ускладнень

Для того щоб лікування елайнерами було максимально комфортним, ефективним і без ускладнень, треба дотримуватися декількох елементарних принципів, що допомагають мінімізувати будь-які ризики:

  • Невідступно дотримуйтесь рекомендацій лікаря щодо режиму носіння кап, гігієни рота та графіку відвідування стоматолога під час лікування.
  • Використовуйте рекомендовані та сертифіковані засоби для догляду за капами, не намагаючись економити на них.
  • При виникненні будь-яких, навіть мінімальних симптомів, ускладнень або просто дискомфорту, негайно зверніться до спеціаліста, який займається вашим лікуванням.

При дотриманні цих простих правил лікування елайнерами буде максимально безпечним і ефективним. Ціна елайнерів у Дніпрі (https://myaligner.dental/region/dnipro/) Києві та інших містах україни сьогодні робить їх доступними та популярними серед пацієнтів і лікарів.

Новини України