Маленький «Шахед» та аналог «Ланцета» — нові українські дрони показали Зеленському і Шольцу


			Маленький «Шахед» та аналог «Ланцета» — нові українські дрони показали Зеленському і Шольцу

Володимир Зеленський та Олаф Шольц оглядають дрони / Офіс президента

Володимир Зеленський та Олаф Шольц у Києві оглянули нові українські та українсько-німецькі дрони. Серед них були БПЛА, схожі на «Шахед» та «Ланцет».

Серед інших експонатів на виставці показали новий дрон-камікадзе типу «крило», який ззовні нагадує зменшений іранський «Шахед», котрі використовує росія. технічні характеристики дрона не опубліковані, тому про його властивості можна судити хіба що виходячи з його дизайну.


			Маленький «Шахед» та аналог «Ланцета» — нові українські дрони показали Зеленському і Шольцу

Неназваний український ударний дрон / Офіс президента

Сайт «Мілітарний» розповідає, що дрон має фіксовану камеру, антени зв’язку та електричний двигун. Ймовірно, йдеться не про далекобійний безпілотник, а дрон-камікадзе для знищення цілей у радіусі умовних десятків кілометрів. Отже, попри візуальну схожість з «Шахедами», за застосуванням неназваний БПЛА ближчий до російського «Ланцета».

Обмежені просторові можливості камери свідчать швидше про до наведення, ніж про пошук цілей. Виходячи з розмірів, можна припустити, що безпілотник може нести кілька кілограмів вибухової речовини.

Інший цікавий український ударний дрон нагадує «Ланцет» вже ззовні. Безпілотник RAM-2X навесні 2024 року вже був представлений президенту України, а протягом року у рамках випробувань вже знищував російську військову техніку.


			Маленький «Шахед» та аналог «Ланцета» — нові українські дрони показали Зеленському і Шольцу

Ударний дрон RAM-2X / Офіс президента

Дрон RAM-2X уражає наземні або повітряні, рухомі чи нерухомі цілі, завдяки маневровості та високій швидкості. БПЛА з електричним двигуном запускається з катапульти для максимальної зручності та швидкості застосування у бою. Завдяки Х-подібній конструкції він завдає удару під різними кутами, включно з прямим.

Безпілотник несе бойову частину 3 кг та розвиває швидкість до 180 км/год. Він може комплектуватися кумулятивним, термобаричним або уламковим зарядом. У парі з дроном-ретранслятором RAM-2X здатний уражати цілі на відстані до 100 км. Він оснащений шифруванням зв’язку AES256 та модулем донаведення, які дозволяють краще діяти в умовах РЕБ.

СпецпроєктиЖорсткі обмеження руйнують довіру. Поради лідерам, які не хочуть витрачати час на мікроменеджментПриховані кабелі і скляні панорамні панелі. Огляд збірки MSI Project Zero на основі геймерської серії MAG та MPG

Також голови України та Німеччини оглянули інші, раніше відомі безпілотники, наземних роботів, систему управління «роєм дронів» та інше високотехнологічне озброєння.

Джерела: Офіс президента, «Мілітарний»

Новини України