Коли реєструватися на НМТ-2025: особливості проведення тесту та кількість предметів

освіта

Коли реєструватися на НМТ-2025: особливості проведення тесту та кількість предметів

У 2025 році абітурієнти, які планують вступати до закладів вищої освіти, мають складати національний мультипредметний тест (НМТ). У МОН вже затвердили календар проведення

Зміст

Один із найважливіших етапів вступної кампанії – складання НМТ. Такий формат оцінювання почали використовувати з початку повномасштабної війни, оскільки його вважають найбільш ефективним рішенням у сучасних реаліях. НМТ дозволяє створити справедливі умови для всіх абітурієнтів, незважаючи на їхнє місце проживання.

Еспресо підготувало для вас інформацію про особливості проведення НМТ-2025: терміни реєстрації, графік проведення тестування та які предмети будуть включені до основних та додаткових блоків. 

Коли учасники мають зареєструватися на НМТ?

У наказі МОН вже представлено точний Календарний план проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2025 році. Як зазвичай, тестування буде відбуватись в межах двох сесій – основної та додаткової. Основна буде проходити з 14 травня до 25 червня, а додаткова в липні – з 14 до 25 числа. 

Оскільки є основна та додаткова сесії, згідно з наказом передбачено також два етапи реєстрації для участі в НМТ. Зареєструватися на НМТ для проходження тестування в основну сесію, необхідно у період з 6 березня до 3 квітня. За необхідності, ці абітурієнти до 8 квітня матимуть можливість через персональні кабінети редагувати деяку інформацію, наприклад, змінити додатковий предмет або місце проведення тестування.

Додатковий період, щоб зареєструватись на НМТ-2025 буде з 9 до 14 травня. Проте зробити це зможуть лише ті, хто підтвердить об’єктивні причини, через які не зміг зареєструватися під час основного періоду, а також люди, яким було відмовлено в реєстрації під час основного періоду. Внести корективи до своїх даних на персональній сторінці вони зможуть до 19 травня.

Коли реєструватися на НМТ-2025: особливості проведення тесту та кількість предметів

НМТ-2025: календар проведення, Фото: УЦОЯО

Коли учасники отримають запрошення на тестування та дати сесій?

Уже з 4 травня всі учасники, які зареєструвались для участі в основній сесії НМТ зможуть завантажити запрошення через персональний кабінет. У цьому документі буде вказано дату, час та місце тестування. Для тих, хто бере участь у додаткових сесіях, можливість завантаження запрошень відкриється з 11 липня.

В умовах війни безпека учасників тестування стає пріоритетом. Оскільки місце проведення тесту може стати мішенню для ворожих дій, інформація про локації тестувань не буде оприлюднена на веб-порталах чи в соцмережах. Це важливо для того, щоб уникнути потенційних загроз та забезпечити безпеку як абітурієнтів, так і організаторів. Бажано, щоб абітурієнти також дотримувались конфіденційності та не ділились цією інформацією, оскільки розголошення місць проведення може поставити під загрозу безпеку всіх учасників процесу.

Результати тестування, які будуть трансформовані у шкалу 100–200 балів стануть відомі для учасників основних сесій до 4 липня. А результати додаткової сесії до 30 липня.

НМТ: предмети на вибір та обов’язкові 

Цьогоріч кардинальних змін у проведені тестування не передбачається. НМТ у 2025 році складатиметься з чотирьох предметів: три обов’язкові та один на вибір абітурієнта. До списку обов’язкових дисциплін входить:

  • українська мова
  • математика
  • історія України

Останній предмет «на вибір» абітурієнт відповідно обирає самостійно. Учасник може перевірити знання з української літератури, іноземної мови (англійська/німецька/французька/іспанська), хімії, географії, біології чи фізики. Який саме додатковий предмет абітурієнт хоче складати, він має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.

Коли реєструватися на НМТ-2025: особливості проведення тесту та кількість предметів

Вступ-2025, Фото: УЦОЯО

Як проходитиме НМТ у 2025 році

Як і раніше, проходження тесту організовано так, що всі чотири предмети необхідно скласти за один день, але основні блоки розділені на два етапи. Протягом першого етапу, який триває 120 хвилин, абітурієнти мають виконати завдання із блоків української мови та математики. Потім невеличка перерва та другий етап, який також триває дві години. Тут учасники мають виконати завдання з історії України та предмета, який вони обрали самостійно.

Після завершення всіх завдань НМТ, кожен учасник отримає відомості про кількість набраних балів за кожен окремий блок тесту. Для участі в конкурсному відборі для вступу у ВНЗ ці результати будуть переведені у шкалу від 100 до 200 балів, що забезпечить прозору та об’єктивну оцінку знань.

Для кожної спеціальності передбачено застосування спеціальних коефіцієнтів, які коригуватимуть результати з кожного блоку НМТ. Величини цих коефіцієнтів будуть встановлені у Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2025 році.

Новини України