Китайці випробували неядерну водневу бомбу: що це означає

Світ

Китайці випробували неядерну водневу бомбу: що це означає

Китайські дослідники провели успішні випробування вибухового пристрою на основі водню, спричинивши руйнівні хімічні ланцюгові реакції без використання ядерних матеріалів

Зміст

Про це повідомляє China Morning Post.

Що відомо про випробування

Під час випробування була використана бомба вагою 2 кг. Унаслідок вибуху утворилася вогняна куля температурою понад 1000 градусів за Цельсієм, яка зберігалася протягом більш як двох секунд – це у 15 разів довше, ніж еквівалентні вибухи тротилу.

Пристрій був розроблений дослідницьким інститутом Китайської державної суднобудівної корпорації (CSSC), яка займається підводною зброєю. Пристрій використовує твердотілий водневий носій на основі магнію. 

Цей матеріал – сріблястий порошок, відомий як гідрид магнію – здатен зберігати значно більше водню, ніж балон під тиском. 

Як зазначають дослідники, після активації звичайними вибуховими речовинами гідрид магнію зазнавав швидкого термічного розкладу, вивільняючи водень, який спалахував і створював тривалу вогняну хвилю.

«Вибухи водню потребують мінімальної енергії для займання, мають широкий діапазон вибуховості та створюють полум’я, яке стрімко поширюється й охоплює велику площу. Така комбінація дозволяє точно контролювати інтенсивність вибуху, легко досягаючи рівномірного знищення цілей на великих площах», — зазначила команда під керівництвом науковця Ван Сюефена з Китайської державної суднобудівної корпорації.

Потенціал водневої бомби

Зазначається, що воднева бомба може спричинити значні термічні пошкодження, оскільки розпечена вогняна куля, яку вона утворює – достатня для розплавлення алюмінієвих сплавів – триває набагато довше, ніж швидкоплинний 0,12-секундний спалах тротилу.

Ван і його команда провели серію експериментів, які показали потенціал спрямованої енергії зброї.

Дослідники також розглянули інші потенційні військові застосування цієї зброї, такі як використання її для покриття великої площі інтенсивним теплом і зосередження її потужності на високоцінних цілях для їх знищення.

Про складнощі та небезпеки виробництва гідриду магнію 

Наразі невідомо, звідки була отримана велика кількість гідриду магнію, використаного у випробуванні. Також неясно, за яких умов може бути застосована ця зброя.

До нещодавнього часу гідрид магнію можна було виробляти лише в лабораторіях, при цьому темп виробництва становив лише кілька грамів на день.

Це пов’язано із тим, що зв’язування водню з магнієм вимагає високих температур і тиску. Випадковий контакт з повітрям під час виробничого процесу може призвести до смертельних вибухів.

  • У Китаї компанії Huawei та Unicom спільно запустили першу 10-гігабітну широкосмугову мережу у світі. Її швидкість у 9 800 Мбіт/с більш ніж удесятеро перевищує сучасний гігабітний стандарт домашнього інтернету. 
Новини України