Залізничний переїзд на вулиці Старокотелевській у Полтаві
Київські інженери виготовили проєкт капремонту проїзду від вулиці Охтирський шлях (Сакко) через вулицю Старокотелевську до сектору для почесних поховань загиблих військовослужбовців на території Затуринського кладовища
Довжина цієї дороги трохи менша 1,5 км. Асфальтове покриття місцями повністю зруйноване. Враховуючи важливість Затуринського кладовища для громади, ремонт вулиці надзвичайно актуальний для громади.
Замість традиційних полтавських інженерів з орбіти Романа Мягкохліба і Сергія Мурзи місто знайшло проєктувальників зі столиці — «Власт-Буд». За суму у 1,5 млн грн ця компанія зголосилася розробити документацію до 31 травня 2024 року (згодом дію договору продовжили до кінця року).
Капітальний ремонт проходить на двох ділянках: 450 м вул. Старокотелевської, 900 м проїзду до сектору для почесних поховань. Також підрядники мають передбачити розворотне кільце для громадського транспорту довжиною 100 м.
Зараз на вулиці Старокотелевській розташована лише одна стара зупинка. У майбутньому тут облаштують чотири нові павільйони для зручності пасажирів громадського транспорту.
Проєктом передбачено встановлення 89 типових дорожніх знаків, перепідключення водопровідної мережі, облаштування нових ливнівок, LED-освітлення вздовж дороги.
Загальна кошторисна вартість проєкту у цінах серпня 2024 року складає — 55 млн 890 тис. 356 грн.
З мінусів проєкту — недовіра до кошторису. Хоча проєктанти були столичні, але кошторис перевіряли Наталія Цвєткова, а також експерт Сергій Приведений. Ці особи входять до пулу постійних експертів управління ЖКГ, працюючи одночасно в кількох експертних організаціях, зокрема, в ТОВ «Експертиза ЗО» та ТОВ «Експертно-інспекційний центр «Південь Будекспертиза». Остання організація потрапила під приціл робочої групи «Прозорість та підзвітність» при Одеській ОВА, погодивши зависокі ціни у кошторисі з реконструкції дитсадка за кошти Європейського інвестиційного банку.
Будівництвом меморіалу й облаштуванням могил військових займається «Грандбуд+». 21 серпня із підприємством уклали новий договір, вартість одного комплекту граніту для облаштування пам’ятника наразі становить майже 300 тисяч гривень.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»