Фахівці з Полтавщини беруть участь у сертифікованому ЮНЕСКО навчанні по оцінці шкоди для нерухомих культурних цінностей
У Києві розпочався сертифікований ЮНЕСКО тренінг для тренерів та тренерок щодо використання методології та форми оцінки шкоди на місці події та оцінки ризиків для нерухомих культурних цінностей в Україні. Отримані знання фахівців масштабуватимуть у регіонах, які представляють.
Про це повідомили у Полтавській області.
У 2-денних польових сертифікованих навчаннях беруть участь заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко та директор Департаменту культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації Ірина Удовиченко.
«Подібні навчання надзвичайно важливі в реаліях сьогодення. Ворог цинічно руйнує українську культурну спадщину. Він цілить по архітектурних пам’ятках, унікальних спорудах, церквах, палацах. Їх не вдасться просто відновити. Їхнє руйнування не виміряти квадратними метрами, кількістю цеглин чи вітражів, адже це те, що формує нашу ідентичність, зберігає нашу пам’ять, вирізняє з-поміж інших», – зауважив Антон Чубенко.
Під час тренінгу учасники долучилися до технічних модулів, практичних вправ і навчання на основі сценаріїв під керівництвом експертів. Протягом першого дня учасники розбирали:
⁃ як оцінити шкоду – типології, первинні та вторинні;
⁃ як оцінити ризик;
⁃ визначали різницю між пошкодженням і псуванням;
⁃ складали план ділянки та план поверху тощо.
Також відбулося практичне навчання щодо використання форми оцінки збитків та ризиків на пошкоджених культурних цінностях Будинку культури в Ірпіні.
фото: Полтавська ОВА.