Навіть якщо професійна діяльність не пов’язана роботою за комп’ютером, нам подобається дивитись відео, грати в ігри за ним. Декілька годин щоденно, проведені за монітором, досить сильно впливають на очі. Як запобігти втомі очей, яка небезпечна для їхнього здоров’я, варто знати кожному.
Симптоми втоми очей
Їх відчути досить просто. Вже за пів години безперервного перегляду роликів або ігор, виникає бажання потерти очі, трохи пізніше з’являється легке почервоніння, свербіж. Якщо працювати без перерв кілька днів, то можуть виникнути:
- відчуття піску або стороннього предмету в очах;
- запалення й посилення почервоніння;
- підвищення чутливості до світла;
- виникає сльозотеча.
Ігнорувати симптоми не варто. Чим довше затягувати візит до лікаря, тим більше підвищується вірогідність погіршення зору. Щоб запобігти цьому, розберемось в причинах, що призводять до таких наслідків.
Що впливає на втому очей
Важко виділити тільки один фактор. Раніше вважали, що це є наслідком впливу на зір синього світла від монітора. Він дійсно негативно впливає на стан очей. Але є й інші, не менш шкідливі фактори.
- Під час роботи за комп’ютером ми рідше моргаємо. То ж якщо ваша професія пов’язана з ним, важливо моргати не рідше, ніж один раз на п’ять секунд. Це запобігає втраті вологи з поверхні очей, надає захист від пересихання.
- Довга концентрація на дрібних деталях перенапружує дрібні м’язи ока. Як наслідок, вони слабшають, порушується кровообіг, зір погіршується.
- Моргання екрана — ще один фактор. Це надає підвищене навантаження на очі, призводить до перевтоми.
- Погане освітлення, робота в темряві також є негативним фактором. Надто різкий контраст між яскравістю монітора та освітленням примушує очі напружуватись та швидко втомлюватись.
- Несприятливі умови. Влітку повітря досить сухе, вентилятори, кондиціонери висушують його ще більше. Взимку так само сухим повітря роблять центральне опалення, обігрівачі. Тому сльозова оболонка швидко випаровується з поверхні ока, стає тоншою. Очі стають вразливі до подразнень, з’являється синдром сухого ока.
Як запобігти втомлюваності очей: профілактичні заходи
Знизити ризик погіршення зору, запобігти втомлюваності очей можна, якщо дотримуватись певних правил.
- Намагайтесь кожні 15-20 хвилин відвертатися від монітора: переводьте погляд у вікно на кілька секунд, концентруйтесь на предметах в іншій частині приміщення. Це допоможе розслабити перенапружені дрібні м’язи ока.
- Відповідально поставтесь до організації робочого місця. Зручне крісло, правильно розташоване світло, налаштування монітора, відстань від нього до очей мають бути основою.
- Користуйтесь очними краплями на основі гіалуронової кислоти для профілактики втомлюваності очей, сухості. Вони допомагають відновити захисну плівку, запобігають погіршенню зору.
Навіть якщо вам здається, що зір в повному порядку, не забувайте регулярно, принаймні раз на рік проходити обстеження у лікаря-офтальмолога. Пам’ятайте, що погіршення зору, розвиток захворювань починається майже непомітно. Консультація спеціаліста допоможе виявити їх на ранніх стадіях та своєчасно почати лікування. Він надасть додаткові рекомендації, допоможе підібрати відповідні очні краплі та зберегти здоров’я очей на довгі роки. Якщо дотримуватись цих простих порад, ваш погляд завжди буде ясним, а втома очей більше не потурбує.