Коли постає питання придбання електротранспорту, багато людей розглядають варіант вживаного скутера чи велосипеда. Перевагами такої купівлі стає економія, але вона можлива лише за умови того, що знайдена вами модель знаходиться в гарному технічному стані. В протилежному випадку можна втратити більше, ніж вдалося зекономити. Чи варто взагалі купувати б/в електротранспорт та які моменти взяти уваги, розбиратимемося далі разом.
Де купують електротранспорт?
Для того, щоб зорієнтуватися в моделях та цінових категоріях, доречно мати повне розуміння того, що пропонує ринок. Починати пошук краще, звернувшись в магазин електротранспорту. Ознайомитися з популярними моделями та їх технічними характеристиками можна на сайті erover.com.ua. Після того, як визначитися з потрібними вам параметрами, порівняйте нові та вживані моделі. Знайти транспорт б/в можна на онлайн-платформах, в групах соцмереж, на автоярмарках та ринках. Продажем вживаного електротранспорту також займаються деякі компанії.
На що звернути увагу?
Здійснити покупку простіше через магазин електробайків. Все, що вам знадобиться, це вибрати варіант, що найбільше підходить. Після оплати ви отримуєте новий транспорт з гарантією та усією документацією. В цьому випадку відповідальність за технічний стан бере на себе продавець. Якщо вирішили купити електричний скутер “з рук”, необхідно бути готовим самостійно перевірити транспорт. На що варто звернути увагу:
- на вік транспорту;
- зовнішній стан;
- пробіг;
- наявність документації.
Важливою є правильність оформлення угоди та особиста довіра до продавця. Що стосується стану електроскутера, то тут все трохи складніше. Варто розуміти, що знайти правдиву інформацію про те, як і де саме експлуатувався ваш майбутній електротранспорт, буде важко. Доречно приділити увагу:
- гальмам — диски та колодки мають бути не зношеними та надійними;
- керму — деталі керування повинні бути справними та легкими в управлінні;
- підвісці — варто звернути увагу на відсутність люфтів, тріщин;
- системі освітлення — фари, вказівники поворотів, запобіжники повинні бути робочими.
Чудово, якщо власник надасть вам документи про купівлю ТЗ (накладну, дійсний гарантійний талон). Якщо ж такої немає, доведеться довіриться інтуїції.
Підводні камені купівлі вживаного електротранспорту
- На відміну від вживаного, електроскутер в магазині новий, отже немає пробігу.
- Транспорт б/в на момент продажу вже експлуатувався, тож може мати незначні зовнішні дефекти — подряпини, сколи фарби.
- Більш серйозними є тріщини на корпусі та рамі, що потребуватимуть дороговартісного ремонту.
- Неприємними сюрпризами з часом можуть стати погіршення роботи батареї, непомітні під час первинного огляду. Якщо пізнання механіки у вас не найвищому рівні, ризик придбання вже “втомленого” акумулятора суттєво підвищуються.
- За перші роки використання ємність акумулятора знижується в середньому на 10%, тобто з часом запас ходу буде суттєво відрізнятися від початкового.
- Гарантія швидше за все буде недійсною, оскільки має обмеження в часі.
Купити новий транспорт чи вживаний — особистий вибір, під час якого потрібно взяти до уваги всі можливі аспекти. Варто також переглянути каталог електровелосипедів, цілком можливо, що різниця у вартості нового транспорту не буде настільки великою, щоб ризикувати.