В організмі людини одним із найважливіших процесів метаболізму є вуглецевий обмін. При його нормальному перебігу відбувається насичення клітин енергією. Підвищення або зниження глюкози в крові означатиме наявність патологічного стану. Такі відхилення треба виявляти, встановлювати діагноз та лікувати людину, у якої відбулися порушення здоров’я. Забір аналізів, за якими можна дізнатися про зміни в організмі, виконує «Сімейна лабораторія» (https://rcld.com.ua/). Надання послуг відбувається швидко, зручно, якісно.
Навіщо контролювати рівень цукру крові
Відстежувати показники глюкози варто не лише хворим, у яких діагностували цукровий діабет. Здавати аналіз регулярно потрібно також здоровим людям. Зміна рівня цукру в крові може свідчити про патологічні зміни. Нерідко це зумовлено порушеннями роботи печінки, нирок, підшлункової залози. Суттєві зміни вуглецевого обміну відбуваються при розвитку онкологічних станів.
Цукровий діабет — захворювання, яке може розвинутись у будь-якому віці. На початковому етапі виявити його важко. Симптоми, що виникають, не є показовими. Лише регулярне відстеження показників крові дає змогу зробити висновок, що метаболічний процес погіршився. У групі ризику знаходяться люди віком понад 45 років, які мають родичів із діабетом та надлишкову вагу тіла. Інсулінорезистентність виникає в інфікованих гепатитом С. Терміново здати аналіз крові на цукор необхідно в разі появи симптомів:
- сухість у роті та постійна спрага;
- часте сечовипускання;
- втома протягом дня та відсутність бадьорості зранку;
- інфекційні ураження;
- свербіж шкіри;
- тривале загоєння ран;
- затуманення та зниження зору;
Це все прояви діабету другого типу, які розвиваються поступово, з’являються окремо або комплексно.
Інтерпретація результатів: норми та відхилення
У здорової людини рівень глюкози крові протягом дня змінюється незначно. Найнижче значення спостерігається зранку, відразу після пробудження та до приймання їжі. Саме в цей час треба здавати аналіз. Вимірювання припустимо робити за допомогою глюкометра, проте лабораторні аналізи є найточнішими. Отримані результати інтерпретують за встановленими нормами.
Показники в діапазоні від 3,5 до 5,7 ммоль/л для дорослої людини свідчать про те, що вуглецевий обмін в організмі протікає без порушень. У дитячому віці цукор у крові може визначатися на рівні 4,2–6,4 ммоль/л. У похилому віці та у вагітних найнижчий показник — 3,3 ммоль/л, а найвищий — 6,5 ммоль/л. На точність результатів впливають стресові стани, інфекційні хвороби та зміни в харчуванні. Ці фактори треба виключити за декілька днів до відвідування лабораторії.